Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
0.00
0.00
0.00

En Çok Okunanlar

Bahçeli'yi terleten belge

Bahçeli'yi terleten belge

Artan terör olaylarından hükümeti sorumlu tutarak, İmralı'daki teröristbaşının idamı için idam cezasının yeniden getirilmesini isteyen MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi “terleten belge” yine gündemde.

25 Haziran 2010 10:05
font boyutu küçülsün büyüsün


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, önceki gün Meclis”te düzenlediği basın toplantısında, “Abdullah Öcalan'ı teslim edenlere idam edilmeyeceği garantisi verildiğini iddia edenlere hodri meydan!.. İspatlamayan namerttir. Eğer böyle bir belge varsa, derhal açıklansın!.. 2002'de idam cezasının kaldırılmasına MHP karşıydı. O dönem idamın kaldırılmasına Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları destek verdi” dedi. 

Peki resmi belgeler ne diyor?

Belgelere göre, 12 Ocak 2000'de yapılan 7.5 saatlik liderler zirvesinden sonra yapılan açıklamada; “Apo'nun idam dosyasının Başbakanlık'ta bekletilmesi” kararına varıldığı duyuruldu... Bu ortak açıklamada Bülent Ecevit, Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz'ın imzaları vardı.

Meclis zabıtlarına göre de;

İdamı kaldıran yasa, 253 oyla kabul edildi... MHP'li 12 milletvekili oylamaya katılmadı... 27 AK Partili “kaldırılmasın” oyu kullandı.

Devlet Bahçeli, 25 Haziran 2002'de, “İdam cezaları uygulanmayacak diyen moratoryumun altında imzamız var. İmzamıza sadık kalacağız” dedi.

Devlet Bahçeli, 16 Şubat 2002'de Ecevit'e söz verdi: “Apo'nun idamının kaldırılmasını hükümet meselesi yapmayız, alınganlık da göstermeyiz!'”

İşte Bahçeli'yi terleten belge

BÜYÜTMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu haber 1,048 defa okundu.


yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok